Gen Enerji olarak birçok alanda test, ölçüm ve raporlama yapabiliyoruz. Bu başlıklardan bazıları ve içerikleri aşağıdadır.

GES Saha Testleri

Koruyucu Topraklama ve Süreklilik Testleri

İşletme Topraklaması ve Voltaj ölçümleri

Voc ve Isc Ölçümleri

Polarite Testleri

İzolasyon Testleri

Fonksiyon Testleri

Tüm Panoların Termal Kamera ile Kontrolü

PV Modüllerin Termal Kamera ile Kontrolü

PV Modüller ve Dizileri için I-V Grafiği Ölçümleri

Voc, Isc, Vmpp, Impp, Pmaks Ölçüm sonuçları

Dizi performans ölçümü

Modül / Dizi doluluk oranı

Modül / Sıra kusurları veya gölgelenme sorunlarının tanımlanması.

Topraklama Sistemleri Ölçümleri

Topraklama, olası elektrik kaçaklarına karşı elektriğin basit bir sistemle toprağa aktarılmasıdır. İnsanları ve diğer canlıları korumak için alınan bir önlem olan topraklamayı yapmak bir tercih meselesi değil yasal bir yükümlülüktür.  Kullanılan cihazların kullanım ömrünün kısalmaması ve daha önemlisi canlı hayatının korunması için topraklama kesinlikle yapılmalıdır.

Topraklama yöntemiyle muhtemel elektrik kaçaklarının insan sağlığına zarar vermesi önlenebildiği gibi, cihazlarda meydana gelebilecek hasarların da önüne geçilmiş olunur. Rapor ve ölçüm işlemleri esnasında yönetmeliklere uygun hareket edilmelidir. Yine yönetmeliklerde yer aldığı üzere yapının çeşidine göre en az 1, en fazla 5 yıl olmak üzere düzenli aralıklarla topraklama raporu tekrar hazırlanmalıdır. Topraklama raporu ise zorunlu olan bu topraklama uygulamasının yetkili kişilerce kontrol edilip, işlemi yaptıran kuruma verdiği rapordur.

Temel Topraklama Direnci Ölçümleri

Toprak Özgül Direnci Ölçümleri

Makina, Ekipman Gövde Topraklaması Ölçümleri

Paratoner Topraklama Direnci Ölçümleri

Jeneratör Topraklama Direnci Ölçümleri

 

Katodik Koruma Testleri

Toprak altındaki doğalgaz, akaryakıt ve su boru hatlarında, Toprak altındaki LPG, akaryakıt tankları ve yer altına gömülen metal yapılarda, tatlı su depolama tanklarının iç yüzeylerinde, eşanjörde, termosifonda, sıcak su kazanlarının iç yüzeylerinde, diğer her türlü tatlı su ve toprak ile temas halindeki özel yapılarda, kısacası korozyon oluşabilecek her ortamda katodik koruma testlerini TS 5141 EN 12954 ve TS EN 12473 ve diğer ilgili standartlara göre yapılmaktadır.